حیوانات خانگی بازیگران | سایت تفریحی خبری خرگوش
گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » حیوانات خانگی بازیگران
حیوانات خانگی بازیگران

حیوانات خانگی بازیگران

حیوانات خانگی بازیگران

[caption id="attachment_10979" align="aligncenter" width="300"]حیوانات خانگی بازیگران حیوانات خانگی بازیگران[/caption]

حشر و نشر بازیگران با سگ ها؛ این روزها جملاتی در حمایت از حیوانات، در صفحات اینستاگرامی سلبریتی ها دیده می شود. جلاتی مثل « بیایید با حیوانات مهربان باشیم. » که با درج هشتگ در صفحات اینستاگرامی آنان به چشم می خورد. همه می دانیم مهربانی با حیوانات موضوعی است که در همه ادیان الهی و به ویژه در اسلام به آن زیاد سفارش شده است.

حیوانات خانگی بازیگران

بازیگران

[caption id="attachment_10979" align="aligncenter" width="600"]حیوانات خانگی بازیگران حیوانات خانگی بازیگران[/caption]

همین یک جمله از امام اوّل شیعیان کافی است تا عمق نگاه دین به جانوران را فهم کرد. در ادبیات ما هم نمونه‌های زیادی وجود دارد‌، « میازار موری که دانه کش است/ که جان دارد و جان شیرین خوش است »

« بیایید با حیوانات مهربان باشیم »، این عبارتی است كه با درج هشتگ زیر تصاویری از سگ‌ها و گربه‌ها در صفحات اینستاگرامی برخی سلبریتی‌ها دیده می‌شود، امّا مهربانی با حیوانات ظاهراٌ با خانگی‌كردن این حیوانات و محشور شدن با آن ها اشتراک معنایی پیدا كرده است، سگ حیوان باوفایی است كه برای انسان جنبه نگهبانی از خانه و كاشانه و زمین را دارد،‌ آن هم بیشتر در روستاها و محیط‌های غیرشهری، نه در‌ آپارتمان‌ها و محیط‌های شهری.

می‌توان با سگ‌ها و گربه‌ها مهربان بود و خوش‌رفتاری به این موجودات را به بچه‌ها آموخت، امّا خانگی‌كردن سگ‌ها و نگهداری از آن ها تا جایی كه جایگزین یا مكمّل فرزند انسان شوند، دیگر ربطی به مهربانی‌كردن با حیوانات ندارد و به نوعی محشور‌شدن با جانوران محسوب می‌شود. این محشورشدگی با سگ‌ها و گربه‌ها خود سبكی از زندگی ارائه می‌دهد كه انطباقی با سبک زندگی ایرانی ندارد.

حالا شاید عدّه‌ای باشند كه سبک زندگی ایرانی را دوست نداشته باشند و بخواهند به شكل دیگری گذران عمر كنند، مسلماً‌ آزادی‌های فردی در ایران آن قدر به حریم خصوصی افراد احترام می‌گذارد كه بتوانند درون خانه‌های خود به اشكال مختلف زندگی كنند، امّا آیا افراد مجازند رفتارهای شخصی‌شان داخل منزل را از طریق شبكه‌های اجتماعی در فضای مجازی علنی كنند؟ به خصوص این كه این افراد آدم‌های عادی نباشند و به واسطه تلویزیون یا سینما به شهرت رسیده و هزاران دنبال‌كننده در فضای مجازی داشته باشند. آیا وظیفه اجتماعی سلبریتی‌ها ایجاب نمی‌كند كه به نسبت افراد معمولی در جامعه مسئولیّت‌پذیرتر عمل كنند و به روح قواعد و اعتقادات جامعه احترام بگذارند.

طبیعی است كه سلبریتی‌ها به اقتضای درآمدشان در نقاطی از شهر زندگی كنند كه احتمالاً به دلیل رفاه‌زدگی مفرط، اعتقاد به سنت‌ها و مذهب كمرنگ‌تر از نقاط دیگر شهر باشد و اساساً این افراد نسبت خود را تنها با طبقه‌ای خاص ببینند و این گونه امر بر آن ها مشتبه شود كه غالب مرام و مسلک مردم در جامعه همانی است كه آن ها به آن گونه زیست می‌كنند،‌ ولی واقعیت این است كه اقشار مختلفی در جامعه وجود دارند و نمی‌توان روح جمعی اكثریت را نادیده گرفت، از این روی عمومی كردن برخی رفتارهای شخصی درون خانه‌ها از سوی سلبریتی‌ها به نوعی می‌تواند اشاعه و ترویج سبک زندگی غربی تلقی شود و حتّی با روح قوانین كشور مغایر باشد.

برای مثال یكی از بازیگران سرشناس این روزهای سینمای ایران در صفحه اینستاگرام خود با درج تصویری از سه سگ كه روی كاناپه نشسته‌اند، نوشته‌است: «خیلى‌ها میگن سگ نجسه خیلى‌ها هزار دلیل براى سگ نداشتن دارن، من نمی گم حتماً همه باید سگ یا هر حیوان خانگى را داشته باشن. من از نگاه و تجربه خودم می گم، این سه تا هیچ‌وقت قرار نیست براى من جاى عشق و فرزند و خانواده رو پر كنن ... فقط جاى خودشون رو دارن و خیلى هم عزیز هستن به خصوص اونى كه آخر بهمون اضافه شد، به شدّت از آدم‌ها كتک خورده بود و دستش رو از دست داده، ولى حالا خیلى حالش خوبه من كه ازشون جز عشق و محبّت چیزى ندیدم. »

ظاهراً خانه محل سكونت این بازیگر آن قدر بزرگ هست كه او می‌تواند بخشی از آن را در اختیار سگ‌هایش قرار دهد و به داشتن آنه ا افتخار كند و سبک زندگی غیرایرانی و عشق مورد نظر خودش را داشته باشد، ولی خیلی جالب نیست این سبک از زندگی به نوعی در دید و انظار عمومی ملّتی قرار گیرد كه اكثریت آن مسلمان هستند، ایرانیان مسلمان با همه حیوانات مهربانند، امّا حشر و نشر خانگی با آن ها را مغایر فرهنگ و آموزه‌های اخلاقی خود می‌دانند و ترجیح می‌دهند چهره‌های هنری كشورشان نیز به عقاید و آرای آن ها حدّاقل در محیط عمومی احترام بگذارند./منبع: جام نیوز

گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. حیوانات خانگی بازیگران
    http://khargush.com/animals-starring/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 35