تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC | سایت تفریحی خبری خرگوش
اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC
تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC

تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC

تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC

[caption id="attachment_2527" align="aligncenter" width="300"]تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC[/caption]

شبکه مزدور بی بی سی در برنامه نوبت شما بدون توجه به باورهای اعتقادی ایرانیان به موضوع شراب های خانگی : آری یا خیر پرداخت و از فواید مشروب های خانگی در ایران پرداخت.

تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC

تبلیغ مشروب در بی بی سی

[caption id="attachment_2527" align="aligncenter" width="750"]تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC[/caption]

تبلیغ مشروب در بی‌بی‌سی‌فارسی!! چند روز پیش شبکه انگلیسی و ضدفرهنگی «بی‌بی‌سی‌فارسی» در برنامه «نوبت شما» بدون توجه با باورها و اعتقادات دینی ملت ایران، به موضوع «شراب‌های خانگی؛ آری یا خیر» پرداخت و با مصاحبه با افرادی که از پیش انتخاب شده بودند، به تعریف از فواید مصرف مشروب پرداخت و به مخاطبانش توصیه کرد با تولید مشروبات الکلی در منزل، با ممنوعیت فروش مشروبات‌الکلی در ایران مبارزه کنند!

رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به کشورهای استعمارگر از جمله شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، همواره به‌دنبال تخریب مبانی عقیدتی و فرهنگی ملت مسلمان ایران هستند. این شبکه که بودجه سالانه خود را از وزارت امور خارجه انگلیس دریافت می‌کند، در بین موضوعات و مسائل بسیار مهم ایران و دیگر کشورهای اسلامی، با هدف ترویج مصرف مشروبات الکلی و آشنایی مخاطبین با مِیخانه‌ها، در قالب و به بهانه معرفی یک مستند، مخاطبینش را با این سوال مواجه کرد که “چرا نباید مِیخانه‌ای در ایران وجود داشته باشد؟”. «بی‌بی‌سی فارسی» در این مستند که در ترکیه تهیه شده، با بیان اینکه “مشروبات الکلی در ایران به وفور یافت می‌شود و بازار قاچاق سودآوری است، اما میخانه‌ها سال‌هاست که بسته‌اند و از یادها محو شده‌اند”، تلاش کرد به اینگونه اماکن تقدس ببخشد. این رسانه انگلیسی در این مستند به مِیخانه با دید اماکن فرهنگی نگاه کرد و مدعی شد که مِیخانه جزعی از بافت شهر است و در نظام اجتماعی نقش بسیار مهم و کلیدی دارد. بخش فارسی ‌بی‌بی‌سی همواره تلاش می‌کند به بهانه‌های مختلف در برنامه‌های خود برخی از چهره‌های ناشناخته که در داخل و یا خارج از ایران در جهت اهداف کشورهای بیگانه و ضد ارزش‌های اسلامی و انقلابی فعالیت می‌کنند را معرفی و به تبلیغ آنها بپردازد. «مهدی شبانی» تهیه‌کننده این مستند یکی از این افراد است که در مصاحبه با «بی‌بی‌سی فارسی» گفت: “می‌خانه تنها مکانی برای نوشیدن نیست. وقتی وارد میخانه می‌شوید، رَدای فردی را کنار گذاشته و یک رَدای تاریخی بر دوشت است و به بخشی از جمع تبدیل می‌شوید(!)” «بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه تلاش کرد به مخاطبین خود القا کند که مِیخانه و بارها جزعی از نیاز هر شهر و مَحل است که با برپائی نظام جمهوری اسلامی این مکان‌های فرهنگی(!) تعطیل شده است. بی‌بی‌سی تلاش کرد بگوید که جمهوری اسلامی مخالف فرهنگ‌های مختلف است و می‌خواهد فرهنگ‌های کهن را نابود کند! این شبکه، اکثر مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی و مخاطبین مِیخانه‌ها را افرادی فرهیخته و متمدن معرفی نمود، و برای افزایش اهمیت و جایگاه این اماکن ادعا کرد “مِیخانه سفره همدلی است … و میخانه مادر همه خانه‌ها است”! «بی‌بی‌سی فارسی» طی معرفی این مستند تلاش کرد در فکر مخاطب این اعتقاد را ایجاد کند که شهر بدون میخانه شهری ناقص است که از مکانی بسیار مهم و کلیدی بی‌بهره است. «بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه تلاش کرد به مخاطبین خود القا کند که مِیخانه و بارها جزعی از نیاز هر شهر و مَحل است که با برپائی نظام جمهوری اسلامی این مکان‌های فرهنگی(!) تعطیل شده است. بی‌بی‌سی تلاش کرد بگوید که جمهوری اسلامی مخالف فرهنگ‌های مختلف است و می‌خواهد فرهنگ‌های کهن را نابود کند! این شبکه، اکثر مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی و مخاطبین مِیخانه‌ها را افرادی فرهیخته و متمدن معرفی نمود، و برای افزایش اهمیت و جایگاه این اماکن ادعا کرد “مِیخانه سفره همدلی است … و میخانه مادر همه خانه‌ها است”! «بی‌بی‌سی فارسی» طی معرفی این مستند تلاش کرد در فکر مخاطب این اعتقاد را ایجاد کند که شهر بدون میخانه شهری ناقص است که از مکانی بسیار مهم و کلیدی بی‌بهره است.

دسته بندی : اخبار داغ

گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. تبلیغ مشروب های خانگی ایرانی در BBC
    http://khargush.com/bbc-persian-homemade-liquor-ad/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 54