هیئت نابینایان | سایت تفریحی خبری خرگوش
نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
خانه » مطالب ویژه » هیئت نابینایان
هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

هیئت عزاداری نابینایان تهران؛ یکی از هیئت هایی که در عین سادگی بسیار پر شور و خالصانه است هیئت نابینایان تهران است که درهایش بر روی افراد نابینا باز است تا برای عزاداری سرور و سالار شهیدان در این مکان گرد هم جمع شوند.

هیئت نابینایان

نابینایان

هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

یکی اشک می‌ریزد، دیگری دعا و قرآن در دست دارد؛ همه‌شان با خط بریل نوشته شده‌اند تا شرکت‌کنندگان بتوانند خودشان قرآن یا دعا را بخوانند. صدای روضه و دعا، حال و هوای دیگری در هیئت پیروان مکتب قرآن به وجود آورده است. زنان و مردانی که با چشم دل عزاداری می‌کنند، وصف‌ناپذیر هستند و در قالب کلمات، نمی‌توان عشقی را که به امام حسین ( ع ) دارند، بازگو کرد.

هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

 راه‌اندازی هیئت نابینایان به سال‌های اخیر باز نمی‌گردد و از حدود سال ۱۳۷۳ درهای آن به روی نابینایان دوستدار اهل بیت ( ع ) گشوده شد. آن هم نه یک هیئت موقّتی که تنها برای ماه محرم است بلکه هیئتی برای تمام مناسبت‌های مذهبی و برپایی نماز جماعت. خواندن قرآن، دعا و …

هیئت نابینایان

هیئت نابینایان

برایشان نماز اوّل وقت اهّمیّت دارد و با گلبانگ الله‌اکبر، آماده خواندن نماز در اوّل وقت می‌شوند. برای به تعویق انداختن نماز اوّل وقت، بهانه‌ای نمی‌آورند و با اشتیاق در برابر عظمت پروردگار سر تعظیم فرود می‌آورند. برخی‌هایشان عصای سفید را گوشه‌ای گذاشته‌اند تا بعد از عزاداری با آن راهی منزل شوند. وقتی نماز جماعت به پایان می‌رسد، احساس رضایت را می‌توان در تک تک چهره‌های آن ها دید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 52