بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید | سایت تفریحی خبری خرگوش
ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
خانه » سلامت » تغذیه » بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید
بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید

بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید

بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید

[caption id="attachment_6957" align="aligncenter" width="300"]بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید|ضررهای بستنی بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید[/caption]

بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید

باتوجه ابه اینکه در فصل تابستان و گرمای شدید تابستان و نیاز مبرم مردم به خنک کردن خود.یکی از خوراکی هایی که معمولا مردم ایران برای خنک کردن خود استفاده میکندد بستنی میباشد.بستنی که شمال انواع بستنی های لیوانی و بستنیهای قیفی و انواع بستنی های سنتی و ... که کم و بیش این کار را ما ایرانی انجام میدهیم و با خوردن این بستنی ها خنک کردن بدن خود را تسریع میدهیم .دی اسن مطلب بیماریهایی که ممکن است در هنگام خوردن بستنی (انواع بستنی) بوجود آید را میبینیم.

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی در مورد زیاده روی در مصرف مواد غذایی سرد مانند بستنی هشدار داد. محقق و پ‍ژوهشگر طب سنتی در گفت و گویی با اشاره به طبع سرد و تر انواع بستنی اظهار کرد:شیرین کننده و طعم دهنده ها، رنگ های صنعتی، اسانس های شیمیایی، شیر پرچرب و خامه از جمله ترکیبات به کار رفته در بستنی هستند.

وی بیان کرد:در دهه های پیش برای تهیه بستنی های سنتی از گیاه ثعلب استفاده می شد که مصرف این گیاه رفع نازایی و کم خونی را به همراه دارد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود:به دلیل گران قیمت بودن گیاه ثعلب و کاربرد دارویی آن دیگر امروزه از این گیاه برای تولید بستنی های سنتی استفاده نمی شود.

ایشان با تاکید بر خاصیت دارویی ریشه و برگ گیاه ثعلب عنوان کرد:مصرف این گیاه به همراه زعفران و مشک تاثیر چشمگیری در بهبود نازایی دارد اما در بستنی های سنتی امروزی موادی چون رنگ زعفران، پسته، وانیل، شیر و خامه به کار می روند.

وی تصریح کرد:زیاده روی در مصرف بستنی های صنعتی و سنتی بلغم عمقی (سردی و تری) و بیماری هایی چون نازایی و ناراحتی های عصبی مانند سردرد، ام اس، مشکلات ریوی، بی حالی، خستگی و درد مفاصل در بدن ایجاد می کند.

بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید

ضررهای خوردن بستنی

ضررهای بستنی

[caption id="attachment_6957" align="aligncenter" width="500"]بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید|ضررهای بستنی بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید[/caption] گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. بیماری هایی که با خوردن بستنی به سراغتان می آید
    http://khargush.com/diseases-come-with-ice-cream/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 80