طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی | سایت تفریحی خبری خرگوش
ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
خانه » اخبار داغ » طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی
طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

حسن روحانی رئیس جمهور در حاشیه بهره برداری از فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی از زنذه یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز یاد کرد و خاطره وی را گرامی داشت که متن کامل سخنرانی ایشان را در ادامه آورده ایم.

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

آقای رئیس جمهور در عسلویه

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

رئیس جمهور با اشاره به تلاش و همت جوانان ایرانی در راه سازندگی کشور گفت: فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی طبق برنامه ای که سال گذشته مسئولان پارس جنوبی وعده آن را داده بودند امسال به بهره برداری رسید.

آقای روحانی پس از افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در جمع کارکنان و تکنسین های پارس جنوبی با اشاره به افتتاح فاز ۱۲ که معادل سه فاز است گفت: سال آینده ملت ایران شاهد افتتاح چند فاز دیگر از جمله فازهای ۱۷ و ۱۸ خواهند بود.
وی افتتاح فاز ۱۵ و ۱۶ را نماد همکاری و هماهنگی بین دستگاههای مختلف اجرایی و عملیاتی کشور دانست و افزود : کار این دو فاز مهم را قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به عهده گرفت و آن را به اتمام رساند که علاوه بر کار ارزشمند این قرارگاه، به معنای هماهنگی و همکاری بین دولت و نهادهای این کشور از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بهره برداری از بخشهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در شرایط تحریم کار بزرگی محسوب می شود تاکید کرد: این موفقیت با ایستادگی ملت ایران محقق شد.

آقای روحانی در ادامه افزود: افتتاح این دو بخش به معنای آن است که توطئه تحریم نمی تواند در اراده عظیم ملت ما در برابر قدرتهای بزرگ خللی ایجاد کند .

رئیس جمهور گفت: ما در شرایط تحریم جهانی شدید علیه ایران مظلوم، مرحله ۱۲ را سال قبل افتتاح کردیم و امسال نیز در شرایط تحریم مراحل ۱۵ و ۱۶ را افتتاح می کنیم .

آقای روحانی ادامه داد: این به معنای همت این ملت بزرگ و اراده قوی این ملت برای توسعه ، سازندگی و رونق کشور است .
رئیس جمهور با اشاره به اینکه برخی از رکود صحبت نکنند گفت: دولت به جای نفت ۱۴۷ دلاری کشور را با نفت ۳۰ دلاری اداره می کند و کشور به جای شرایط عادی در شرایط تحریم اداره می شود.
وی افزود: دولت برغم همه توطئه ها ، بر سر قول های خود پابرجاست و انشاء الله به حول قوه الهی در روزهای آینده شاهد درهم پیچیده شدن طومار تحریم در کشور خواهیم بود.
آقای روحانی خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی و مقاومت و رهبری رهبر معظم انقلاب و حمایت همه جانبه این ملت بزرگ توانست از مسیر بسیار صعب و سختی عبور کند.

رئیس جمهور گفت: انشاء ا… بعد از روز اجرای برجام و پایان تحریم، عظمت کار ملت بزرگ ایران را برای مردم توضیح می دهم تا مردم بدانند که چه کار بزرگی انجام داده اند.

سال آینده سال رونق اقتصادی خواهد بود
رئیس جمهور ضمن ابراز امیدواری برای رشد اقتصادی مثبت در سال جاری گفت: من از همینجا به ملت ایران قول می دهم که سال ۹۵ با عبور از تحریم و همت جوانان کشور سال رونق اقتصادی خواهد بود.

روحانی تصریح کرد: همه همسایگان ما و دنیا بدانند که ملت ایران، ‌ملت بزرگ و غیوری است که می تواند از تمام پل های سخت زمانه عبور کند و کشتی این کشور را به ساحل امن برساند.

رئیس جمهور افزود: دولت در شرایطی که همه کشورهای تولید کننده و صادر کننده نفت در مشکلات عجیب و غریبی گرفتار آمده اند ان‌شاءالله امسال بودجه سال ۹۵ را در شرایطی به مجلس تقدیم خواهد کرد که اتکای ما به نفت تنها ۲۵ درصد خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در حالی که کشورهای دیگر منطقه که بزرگ ترین تولید کنندگان و صادر کنندگان نفت خام هستند بیش از ۹۰ درصد و تقریبا ۱۰۰ درصد اتکایشان به نفت است.

رئیس جمهور گفت: اگر خواستند به ما ضرر بزنند، ‌اول خودشان ضرر کرده اند طبق برآوردها و اعلام ها ، کسری بودجه امسال آنها ۱۰۰ میلیارد دلار است.

وی افزود: این ملت در این شرایط کشور را اداره می کند و دولت افتخار دارد که در شرایط حاضر باز هم توانسته است تورم را مهار و کنترل کند و به رغم همه سختی ها ان‌شاءالله امسال باز هم رشد اقتصادی ما به حول و قوه الهی مثبت خواهد بود.

خبر پایان تحریم ظالمانه علیه ملت ایران؛ تا چند روز دیگر
رئیس جمهور گفت: در سال ۹۶ همه فازهای پارس جنوبی به اتمام خواهد رسید و این کار عظیم و بزرگی است که دولت یازدهم به حول قوه الهی انجام خواهد داد.

روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ میدان گازی پارس جنوبی افزود: از امروز به بعد انشاء ا… خداوند کمک خواهد کرد و خبرهای خوشحال کننده ای برای ملت ما خواهد بود و تا چند روز دیگر خبر پایان تحریم ظالمانه علیه ملت ایران را خواهیم داشت.

دکتر روحانی افزود: انشاء ا… امسال سالی خواهد بود که رحمت و برکت آسمانی بر ما نازل خواهد شد و امیدواریم از خشکسالی عبور کنیم .
وی گفت: انشاءا… ملت ما با حضور در پای صندوق های آرا و در صف های طولانی دو انتخابات بزرگ را با فرجام نیکو انجام خواهد داد.

دکتر روحانی افزود: دولت به آنچه به مردم وعده داد درباره فضای سیاسی باز و متعادل و غیر امنیتی در انتخابات ، به وعده های خود عمل کرده و خواهد کرد و انشاء ا… شورای محترم نگهبان هم در همین مسیر خواهد بود و ما شاهد نشاط سیاسی در کشور عزیز ایران خواهیم بود.
کشور را به سمت استقلال کامل اقتصادی می بریم
رئیس جمهور گفت: اینکه فاز به فاز در این سرزمین، در این مکان و در این استان و در منطقه عسلویه ، نخل تقی، کنگان و استان بوشهر ایران عزیز، قدم را جلو می گذاریم یعنی اینکه کشور را به سمت استقلال کامل اقتصادی می بریم.

دکتر روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ میدان گازی پارس جنوبی افزود:آن روزهایی برای ما خوشحال کننده است که در سایه فناوری، بهره وری، تلاش و کوشش جوانان مان در بازار کار ، و در سایه احیاء استعدادها و معادن خداداد مان به ثروت می رسیم .

رئیس جمهور گفت:‌ پارس جنوبی می گوید من در روز پایانی راهم، سالی صد میلیارد دلار دستاورد خواهم داشت وقتی اتکا ثروت به کار است، به تلاش و فناوری داخلی است ، به تعامل سازنده با جهان است.

وی افزود : این یک جور است و وقتی هم وضع نفت ما ، یعنی پول و قیمت نفت ما خوب می شود ثروت و دلار ما زیاد می شود چین و هند پیشرفت و رشد دو رقمی پیدا می کنند ، نیازشان به نفت زیاد می شود قیمت نفت گران می شود آن وقت ما نفت را ۱۳۰ دلار و ۱۳۷ دلار ، ۱۴۰ دلار می فروشیم بعد می گوییم چه روزهای خوشی است که در سایه توسعه دیگران خوش هستیم.

دکتر روحانی گفت: هرچند تعبیر قشنگی نیست که من بگویم کسی بخواهد ریزه خوار سفره دیگری باشد این خیلی قشنگ نیست؛ اینکه رشد اقتصادی دنیا ، چین و سایر کشورها پایین بیاید قیمت نفت هم پایین بیاید و یا آنها رشدشان بالا برود قیمت نفت هم بالا برود؛ آیا این می شود اقتصاد مقاومتی؟

در منطق گفتگو با جهان هم نیاز به هنر و فن آوری داریم
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند گفت: باید اقتصادی داشته باشیم که روی پای خود بایستیم و از استعداد جوانانمان استفاده کنیم.

روحانی در ادامه سخنان خود افزود: حتی تعامل ما با جهان هم باید بر مبنای ابتکار سیاسی باشد .

وی گفت: آنچه ما فنآوری در حوزه های نفت،‌صنعت و IT می نامیم باید توجه کنیم که در سیاست خارجی هم نیاز به این فن آوری ها داریم و حتی در منطق گفتگو با جهان هم نیاز به هنر و فن آوری داریم.

رئیس جمهور گفت: علم فقط در زمینه مسائل مربوط به صنعت نیست بلکه ما در زمینه سیاسی هم نیاز به علم و دانش و فن‌آوری داریم .
روحانی افزود:‌پیچ و خم ها را باید با علم ،‌خرد ، منطق ، استعداد، ‌همکاری ،‌هماهنگی ، اتحاد و انسجام از سر راه برداشت نه با افراطی گری ، دعوا ، خراب کردن و آتش زدن .

وی گفت: تخریب و آتش زدن کاری ندارد و ما را به جایی نمی رساند بلکه ساختن و آباد کردن کاری مهم است.

روحانی افزود: دعوا درست کردن کاری ندارد؛ اینکه ما با یک نفر که دوست بیست ساله مان است دعوا کنیم منطقی نیست بنابراین با یک بی عقلی، تحریم درست کردن کار آسانی است.

رئیس جمهور گفت: تعامل، سخت است نه دعوا و همه باید متحد شویم .

روحانی افزود: انتخابات باید صحنه رقابت ، آزادی ، درستی، اخلاق، عقل گرایی و خرد باشد نه جای تهمت و تخریب.
وی با اشاره به اینکه چرا واقعیتها را به مردم بزرگ ایران نگوییم گفت: برای چه دولت منتخب مردم را تخریب می کنید؟ دروغها آشکار می شود و کسی نمی تواند به مردم دروغ بگوید.
دکتر روحانی گفت: چرا ما خوشحال نیستیم که ملتمان شادمان باشد؟ چرا دلمان نمیخواهد ملت ما احساس کند که همه دارند کار و تلاش می کنند .

رئیس جمهور اختلاف در سلیقه ، شیوه و روش را طبیعی دانست و افزود: نباید اختلافات کوچک را تبدیل به شکافهای بزرگ کنیم زیرا ما یک امت و ملت هستیم .

آقای روحانی گفت: اگر فازهای پارس جنوبی یکی پس از دیگری شکوفا شود تنها به نفع بوشهر و حتی کشور نیست بلکه این لوله گاز ،‌لوله صلح و تعامل با جهان است.

وی افزود: اگر تولید گاز از مرز ۱۰۰۰ میلیون بشکه عبور کند به ناچار بخش زیادی از آن را صادر می کنیم و وقتی که صادر شود این یعنی تعامل و ارتباط با جهان.

رئیس جمهور: گاز مایه نزدیکی و اتحاد کشورهاست

رئیس جمهور گفت: همانطور که در اجلاس سوم سران کشورهای تولیدکننده گاز در تهران دیدید گاز مایه نزدیکی و اتحاد کشورهاست.

آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی افزود: در زمینه انرژی ، آب ، راه ، حمل و نقل ، ارتباطات با جهان و ترانزیت ، علم و فناوری ، صنایع و معادن ، در شرایط سخت سخت شاهد پیشرفت بسیار خوب و رشد بسیار عالی بودیم.

وی ادامه داد: همین امسال شرایط سخت اقتصادی در زمینه کشاورزی داشتیم ، کشاورزی را چه کسانی انجام می دهند؟ مردم . سال قبل وضع بارندگی نیز خیلی مناسب نبود ، خشکسالی بود اما در بسیاری از محصولات به سمت خود اتکایی حرکت کردیم .

رئیس جمهور گفت: کسری تراز ما در مواد غذایی سال به سال پایین می اید و این نشانه رشد و حرکت است .

وی افزود: گاز تنها پول نیست ، تنها تعامل با همسایگان نیست و تنها تعامل سازنده با جهان نیست گاز تنها خودکفایی و استقلال اقتصادی نیست ، گاز هوای پاک، محیط زیست ، نجات از آلودگی است که امروز یک معضل بزرگ پیش پای جهان است.

آقای روحانی گفت: دو هفته دیدید در شهرهای بزرگ ما یک ذره هوا ساکن بود برخی از دستگاههای تبلیغاتی داخلی ما به قول مردم بُل گرفتند و شروع کردند ، هرچی خواستند گفتند اما نگفتند در همان ایام وضع آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای بزرگ شرق آسیا چگونه بود.

وی افزود: همان ایام در پکن و در شهرهای هند چه خبر بود و یا همان ایام در اروپا چه خبر بود، در اروپا برخی از روزها آوردن خودرو به بیرون را به خاطر آلودگی کاملا ممنوع کردند .

رئیس جمهور گفت: البته که ما باید به سمت هوای سالم برویم و آلودگیها را رفع کنیم اما همه به خوبی می دانیم که این کار در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و قدم به قدم باید جلو برویم.

وی افزود: ما بسیاری از آلودگی ها را در این دولت کم کردیم ، برخی از آلودگی ها امروز دیگر نیست البته برخی از آلودگی ها هم هنوز هست.

آقای روحانی گفت: ما کیفیت گازوئیل و بنزین را ارتقا دادیم که البته همه باید دست به دست هم بدهیم ، سوخت خانه ها ، ماشین ها ، تعمیر ماشین ، به روز کردن شرایط حمل و نقل به ویژه حمل و نقل عمومی همه باید بهبود پیدا کند .

وی افزود: یکی از راهها نیز همین توسعه تولید گاز است ، گاز یکی از چیزهایی است که می تواند آلودگی را کم کند و هوای سالم را برای ما به ارمغان بیاورد.

هدف از توسعه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی، تولید روزانه بیش از ۵۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد، یک میلیون تن گاز مایع پروپان و بوتان در سال و یک میلیون تن اتان برای تامین خوراک واحدهای پتروشیمی است.

با بهره برداری از این فازها روزانه ۲۰ میلیون دلار به درآمد ارزی کشور اضافه می شود؛ کنسرسیومی از شرکت های ایرانی مجری توسعه بخش های خشکی و دریایی این طرح هستند.
در دو سال گذشته بیش از ۱۵/۵ میلیارد مترمکعب گاز، ۱۴ میلیون بشکه میعانات گازی، سه هزار تن گوگرد و بیش از پنج هزار تن اتان از فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی تولید شده است؛ میدان گازی پارس جنوبی، بین ایران و قطر مشترک است.

سفر آقای روحانی به استان بوشهر یک‌روزه است و در این سفر دیدار عمومی نخواهد داشت.
رئیس جمهوری در راس کاروان دولت تدبیر و امید ۲۳ و ۲۴ دی ماه سال ۹۳ نیز در دوازدهمین سفر استانی خود به بوشهر سفر کرده بود.

گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی
    http://khargush.com/followers-rouhani-hashemi-rafsanjani-south-pars/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 67