طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی | سایت تفریحی خبری خرگوش
هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی
طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

[caption id="attachment_5272" align="aligncenter" width="300"]طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی[/caption]

حسن روحانی رئیس جمهور در حاشیه بهره برداری از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی از زنذه یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز یاد کرد و خاطره وی را گرامی داشت که متن کامل سخنرانی ایشان را در ادامه آورده ایم.

طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی

آقای رئیس جمهور در عسلویه

[caption id="attachment_5272" align="aligncenter" width="281"]طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی[/caption]

رئيس جمهور با اشاره به تلاش و همت جوانان ايراني در راه سازندگي کشور گفت: فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي طبق برنامه اي که سال گذشته مسئولان پارس جنوبي وعده آن را داده بودند امسال به بهره برداري رسيد.

آقاي روحاني پس از افتتاح فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي در جمع کارکنان و تکنسين هاي پارس جنوبي با اشاره به افتتاح فاز 12 که معادل سه فاز است گفت: سال آينده ملت ايران شاهد افتتاح چند فاز ديگر از جمله فازهاي 17 و 18 خواهند بود. وي افتتاح فاز 15 و 16 را نماد همکاري و هماهنگي بين دستگاههاي مختلف اجرايي و عملياتي کشور دانست و افزود : کار اين دو فاز مهم را قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا به عهده گرفت و آن را به اتمام رساند که علاوه بر کار ارزشمند اين قرارگاه، به معناي هماهنگي و همکاري بين دولت و نهادهاي اين کشور از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه بهره برداري از بخشهاي 15 و 16 پارس جنوبي در شرايط تحريم کار بزرگي محسوب مي شود تاکيد کرد: اين موفقيت با ايستادگي ملت ايران محقق شد.

آقاي روحاني در ادامه افزود: افتتاح اين دو بخش به معناي آن است که توطئه تحريم نمي تواند در اراده عظيم ملت ما در برابر قدرتهاي بزرگ خللي ايجاد کند .

رئيس جمهور گفت: ما در شرايط تحريم جهاني شديد عليه ايران مظلوم، مرحله 12 را سال قبل افتتاح کرديم و امسال نيز در شرايط تحريم مراحل 15 و 16 را افتتاح مي کنيم .

آقاي روحاني ادامه داد: اين به معناي همت اين ملت بزرگ و اراده قوي اين ملت براي توسعه ، سازندگي و رونق کشور است . رئيس جمهور با اشاره به اينکه برخي از رکود صحبت نکنند گفت: دولت به جاي نفت 147 دلاري کشور را با نفت 30 دلاري اداره مي کند و کشور به جاي شرايط عادي در شرايط تحريم اداره مي شود. وي افزود: دولت برغم همه توطئه ها ، بر سر قول هاي خود پابرجاست و انشاء الله به حول قوه الهي در روزهاي آينده شاهد درهم پيچيده شدن طومار تحريم در کشور خواهيم بود. آقاي روحاني خاطرنشان کرد : جمهوري اسلامي ايران با ايستادگي و مقاومت و رهبري رهبر معظم انقلاب و حمايت همه جانبه اين ملت بزرگ توانست از مسير بسيار صعب و سختي عبور کند.

رئيس جمهور گفت: انشاء ا... بعد از روز اجراي برجام و پايان تحريم، عظمت کار ملت بزرگ ايران را براي مردم توضيح مي دهم تا مردم بدانند که چه کار بزرگي انجام داده اند.

سال آينده سال رونق اقتصادي خواهد بود رئيس جمهور ضمن ابراز اميدواري براي رشد اقتصادي مثبت در سال جاري گفت: من از همينجا به ملت ايران قول مي دهم که سال 95 با عبور از تحريم و همت جوانان کشور سال رونق اقتصادي خواهد بود.

روحاني تصريح کرد: همه همسايگان ما و دنيا بدانند که ملت ايران، ‌ملت بزرگ و غيوري است که مي تواند از تمام پل هاي سخت زمانه عبور کند و کشتي اين کشور را به ساحل امن برساند.

رئيس جمهور افزود: دولت در شرايطي که همه کشورهاي توليد کننده و صادر کننده نفت در مشکلات عجيب و غريبي گرفتار آمده اند ان‌شاءالله امسال بودجه سال 95 را در شرايطي به مجلس تقديم خواهد کرد که اتکاي ما به نفت تنها 25 درصد خواهد بود.

وي خاطر نشان کرد: در حالي که کشورهاي ديگر منطقه که بزرگ ترين توليد کنندگان و صادر کنندگان نفت خام هستند بيش از 90 درصد و تقريبا 100 درصد اتکايشان به نفت است.

رئيس جمهور گفت: اگر خواستند به ما ضرر بزنند، ‌اول خودشان ضرر کرده اند طبق برآوردها و اعلام ها ، کسري بودجه امسال آنها 100 ميليارد دلار است.

وي افزود: اين ملت در اين شرايط کشور را اداره مي کند و دولت افتخار دارد که در شرايط حاضر باز هم توانسته است تورم را مهار و کنترل کند و به رغم همه سختي ها ان‌شاءالله امسال باز هم رشد اقتصادي ما به حول و قوه الهي مثبت خواهد بود.

خبر پايان تحريم ظالمانه عليه ملت ايران؛ تا چند روز ديگر رئيس جمهور گفت: در سال 96 همه فازهاي پارس جنوبي به اتمام خواهد رسيد و اين کار عظيم و بزرگي است که دولت يازدهم به حول قوه الهي انجام خواهد داد.

روحاني در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح فازهاي 15 و 16 ميدان گازي پارس جنوبي افزود: از امروز به بعد انشاء ا... خداوند کمک خواهد کرد و خبرهاي خوشحال کننده اي براي ملت ما خواهد بود و تا چند روز ديگر خبر پايان تحريم ظالمانه عليه ملت ايران را خواهيم داشت.

دکتر روحاني افزود: انشاء ا... امسال سالي خواهد بود که رحمت و برکت آسماني بر ما نازل خواهد شد و اميدواريم از خشکسالي عبور کنيم . وي گفت: انشاءا... ملت ما با حضور در پاي صندوق هاي آرا و در صف هاي طولاني دو انتخابات بزرگ را با فرجام نيکو انجام خواهد داد.

دکتر روحاني افزود: دولت به آنچه به مردم وعده داد درباره فضاي سياسي باز و متعادل و غير امنيتي در انتخابات ، به وعده هاي خود عمل کرده و خواهد کرد و انشاء ا... شوراي محترم نگهبان هم در همين مسير خواهد بود و ما شاهد نشاط سياسي در کشور عزيز ايران خواهيم بود. کشور را به سمت استقلال کامل اقتصادي مي بريم رئيس جمهور گفت: اينکه فاز به فاز در اين سرزمين، در اين مکان و در اين استان و در منطقه عسلويه ، نخل تقي، کنگان و استان بوشهر ايران عزيز، قدم را جلو مي گذاريم يعني اينکه کشور را به سمت استقلال کامل اقتصادي مي بريم.

دکتر روحاني در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح فازهاي 15 و 16 ميدان گازي پارس جنوبي افزود:آن روزهايي براي ما خوشحال کننده است که در سايه فناوري، بهره وري، تلاش و کوشش جوانان مان در بازار کار ، و در سايه احياء استعدادها و معادن خداداد مان به ثروت مي رسيم .

رئيس جمهور گفت:‌ پارس جنوبي مي گويد من در روز پاياني راهم، سالي صد ميليارد دلار دستاورد خواهم داشت وقتي اتکا ثروت به کار است، به تلاش و فناوري داخلي است ، به تعامل سازنده با جهان است.

وي افزود : اين يک جور است و وقتي هم وضع نفت ما ، يعني پول و قيمت نفت ما خوب مي شود ثروت و دلار ما زياد مي شود چين و هند پيشرفت و رشد دو رقمي پيدا مي کنند ، نيازشان به نفت زياد مي شود قيمت نفت گران مي شود آن وقت ما نفت را 130 دلار و 137 دلار ، 140 دلار مي فروشيم بعد مي گوييم چه روزهاي خوشي است که در سايه توسعه ديگران خوش هستيم.

دکتر روحاني گفت: هرچند تعبير قشنگي نيست که من بگويم کسي بخواهد ريزه خوار سفره ديگري باشد اين خيلي قشنگ نيست؛ اينکه رشد اقتصادي دنيا ، چين و ساير کشورها پايين بيايد قيمت نفت هم پايين بيايد و يا آنها رشدشان بالا برود قيمت نفت هم بالا برود؛ آيا اين مي شود اقتصاد مقاومتي؟

در منطق گفتگو با جهان هم نياز به هنر و فن آوري داريم رئيس جمهور با اشاره به اينکه مقام معظم رهبري بر اقتصاد مقاومتي تاکيد دارند گفت: بايد اقتصادي داشته باشيم که روي پاي خود بايستيم و از استعداد جوانانمان استفاده کنيم.

روحاني در ادامه سخنان خود افزود: حتي تعامل ما با جهان هم بايد بر مبناي ابتکار سياسي باشد .

وي گفت: آنچه ما فنآوري در حوزه هاي نفت،‌صنعت و IT مي ناميم بايد توجه کنيم که در سياست خارجي هم نياز به اين فن آوري ها داريم و حتي در منطق گفتگو با جهان هم نياز به هنر و فن آوري داريم.

رئيس جمهور گفت: علم فقط در زمينه مسائل مربوط به صنعت نيست بلکه ما در زمينه سياسي هم نياز به علم و دانش و فن‌آوري داريم . روحاني افزود:‌پيچ و خم ها را بايد با علم ،‌خرد ، منطق ، استعداد، ‌همکاري ،‌هماهنگي ، اتحاد و انسجام از سر راه برداشت نه با افراطي گري ، دعوا ، خراب کردن و آتش زدن .

وي گفت: تخريب و آتش زدن کاري ندارد و ما را به جايي نمي رساند بلکه ساختن و آباد کردن کاري مهم است.

روحاني افزود: دعوا درست کردن کاري ندارد؛ اينکه ما با يک نفر که دوست بيست ساله مان است دعوا کنيم منطقي نيست بنابراين با يک بي عقلي، تحريم درست کردن کار آساني است.

رئيس جمهور گفت: تعامل، سخت است نه دعوا و همه بايد متحد شويم .

روحاني افزود: انتخابات بايد صحنه رقابت ، آزادي ، درستي، اخلاق، عقل گرايي و خرد باشد نه جاي تهمت و تخريب. وي با اشاره به اينکه چرا واقعيتها را به مردم بزرگ ايران نگوييم گفت: براي چه دولت منتخب مردم را تخريب مي کنيد؟ دروغها آشکار مي شود و کسي نمي تواند به مردم دروغ بگويد. دکتر روحاني گفت: چرا ما خوشحال نيستيم که ملتمان شادمان باشد؟ چرا دلمان نميخواهد ملت ما احساس کند که همه دارند کار و تلاش مي کنند .

رئيس جمهور اختلاف در سليقه ، شيوه و روش را طبيعي دانست و افزود: نبايد اختلافات کوچک را تبديل به شکافهاي بزرگ کنيم زيرا ما يک امت و ملت هستيم .

آقاي روحاني گفت: اگر فازهاي پارس جنوبي يکي پس از ديگري شکوفا شود تنها به نفع بوشهر و حتي کشور نيست بلکه اين لوله گاز ،‌لوله صلح و تعامل با جهان است.

وي افزود: اگر توليد گاز از مرز 1000 ميليون بشکه عبور کند به ناچار بخش زيادي از آن را صادر مي کنيم و وقتي که صادر شود اين يعني تعامل و ارتباط با جهان.

رئيس جمهور: گاز مايه نزديکي و اتحاد کشورهاست

رئيس جمهور گفت: همانطور که در اجلاس سوم سران کشورهاي توليدکننده گاز در تهران ديديد گاز مايه نزديکي و اتحاد کشورهاست.

آقاي روحاني در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي افزود: در زمينه انرژي ، آب ، راه ، حمل و نقل ، ارتباطات با جهان و ترانزيت ، علم و فناوري ، صنايع و معادن ، در شرايط سخت سخت شاهد پيشرفت بسيار خوب و رشد بسيار عالي بوديم.

وي ادامه داد: همين امسال شرايط سخت اقتصادي در زمينه کشاورزي داشتيم ، کشاورزي را چه کساني انجام مي دهند؟ مردم . سال قبل وضع بارندگي نيز خيلي مناسب نبود ، خشکسالي بود اما در بسياري از محصولات به سمت خود اتکايي حرکت کرديم .

رئيس جمهور گفت: کسري تراز ما در مواد غذايي سال به سال پايين مي ايد و اين نشانه رشد و حرکت است .

وي افزود: گاز تنها پول نيست ، تنها تعامل با همسايگان نيست و تنها تعامل سازنده با جهان نيست گاز تنها خودکفايي و استقلال اقتصادي نيست ، گاز هواي پاک، محيط زيست ، نجات از آلودگي است که امروز يک معضل بزرگ پيش پاي جهان است.

آقاي روحاني گفت: دو هفته ديديد در شهرهاي بزرگ ما يک ذره هوا ساکن بود برخي از دستگاههاي تبليغاتي داخلي ما به قول مردم بُل گرفتند و شروع کردند ، هرچي خواستند گفتند اما نگفتند در همان ايام وضع آلودگي هوا در بسياري از شهرهاي بزرگ شرق آسيا چگونه بود.

وي افزود: همان ايام در پکن و در شهرهاي هند چه خبر بود و يا همان ايام در اروپا چه خبر بود، در اروپا برخي از روزها آوردن خودرو به بيرون را به خاطر آلودگي کاملا ممنوع کردند .

رئيس جمهور گفت: البته که ما بايد به سمت هواي سالم برويم و آلودگيها را رفع کنيم اما همه به خوبي مي دانيم که اين کار در کوتاه مدت امکان پذير نيست و قدم به قدم بايد جلو برويم.

وي افزود: ما بسياري از آلودگي ها را در اين دولت کم کرديم ، برخي از آلودگي ها امروز ديگر نيست البته برخي از آلودگي ها هم هنوز هست.

آقاي روحاني گفت: ما کيفيت گازوئيل و بنزين را ارتقا داديم که البته همه بايد دست به دست هم بدهيم ، سوخت خانه ها ، ماشين ها ، تعمير ماشين ، به روز کردن شرايط حمل و نقل به ويژه حمل و نقل عمومي همه بايد بهبود پيدا کند .

وي افزود: يکي از راهها نيز همين توسعه توليد گاز است ، گاز يکي از چيزهايي است که مي تواند آلودگي را کم کند و هواي سالم را براي ما به ارمغان بياورد.

هدف از توسعه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي، توليد روزانه بيش از 56 ميليون مترمکعب گاز طبيعي، 75 هزار بشکه ميعانات گازي، 400 تن گوگرد، يک ميليون تن گاز مايع پروپان و بوتان در سال و يک ميليون تن اتان براي تامين خوراک واحدهاي پتروشيمي است.

با بهره برداري از اين فازها روزانه 20 ميليون دلار به درآمد ارزي کشور اضافه مي شود؛ کنسرسيومي از شرکت هاي ايراني مجري توسعه بخش هاي خشکي و دريايي اين طرح هستند. در دو سال گذشته بيش از 15/5 ميليارد مترمکعب گاز، 14 ميليون بشکه ميعانات گازي، سه هزار تن گوگرد و بيش از پنج هزار تن اتان از فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي توليد شده است؛ ميدان گازي پارس جنوبي، بين ايران و قطر مشترک است.

سفر آقاي روحاني به استان بوشهر يک‌روزه است و در اين سفر ديدار عمومي نخواهد داشت. رئيس جمهوري در راس کاروان دولت تدبير و اميد 23 و 24 دي ماه سال 93 نيز در دوازدهمين سفر استاني خود به بوشهر سفر کرده بود.

گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. طرفداری حسن روحانی از مرحوم هاشمی رفسنجانی در پارس جنوبی
    http://khargush.com/followers-rouhani-hashemi-rafsanjani-south-pars/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 82