سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی | سایت تفریحی خبری خرگوش
ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی
سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی

سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی

سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی

[caption id="attachment_800" align="aligncenter" width="300"]سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی[/caption]

هزاران زائر عاشق اهل بیت (ع) از سراسر کشور خود را به مرز مهران رسانده اند اما به دلیل رعایت نکردن مقررات از سوی برخی از زائران از صبح امروز تا کنون این مرز بسته شده است.

سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی

شرط عراق برای بازگشایی مرز مهران

[caption id="attachment_800" align="aligncenter" width="793"]سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی سرگردانی زائران اربعین در مرز مهران و شرط عراق برای بازگشایی[/caption]

مهران، مرزی مملو از زائران خسته ای است که سرگردان و چشم انتظار بازگشایی درب های خروجی هستند. هزاران زائر عاشق اهل بیت (ع) از سراسر کشور خود را به مرز مهران رسانده اند اما به دلیل رعایت نکردن مقررات از سوی برخی از زائران از صبح امروز تا کنون این مرز بسته شده است.

ساعت ۶ صبح امروز از سوی مسئولان عراقی مرز زرباطیه بسته شوجرسی این مرز را بسته بودند به زائران اجازه ورود به خاک عراق را ندادند.د و عراقی ها که با نی رایزنی مسئولان ایرانی با طرف عراقی از صبح امروز کماکان ادامه دارد اما تا کنون نتیجه در این ارتباط به دست نیامده و تنها در مرز مهران زائرانی را می بینیم که ساعت ها ست منتظر عبور از مرز و رساندن خود به مراسم بزرگ اربعین حسینی در جوار حرم حسینی(ع) هستند. شب بیابانی بر مرز مهران حاکم شده است و زائران هنوز چشم انتظار بازگشایی مرز هستند. بر اساس گفته های مسئولان هیچ گونه مشکلی با دولت عراق وجود ندارد و دلیل بسته شدن مرز مهران از سوی عراق وجود زائران بدون ویزاست. دولت عراق خواهان جدا کردن زائران بدون ویزا و عبور زائران با مدارک قانونی و ویزای عراق شده است، اما برخی از زائران که ویزا ندارند متاسفانه با تجمع خود در مرز مهران سبب طولانی شدن بسته ماندن مرز مهران شده اند. محمد شوهانی زائری ۳۰ ساله است که از شهر مقدس قم برای حضور در مراسم اربعین در کربلا خود را به مرز مهران رسانده و از بسته شدن مرز به شدت ناراحت است، از مسئولان می خواهد که در سریع ترین زمان این مشکل را حل کنند چرا که هزاران نفر مانند وی با ویزا و مدارک معتبر خود را به مهران رسانده اند. محمد گروسی نیز زائری ۳۳ ساله است که از همدان به مهران آماده و از امکانات کم و جمعیت زیاد در مرز مهران گلایه می کند و می گوید: انتظار از مسئولان بسیار زیاد است چرا که چندین سال است که مراسم اربعین با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه می شود و مسئولان باید به فکر چنین روزی می بودند. تا کنون بیش از ۷۰ دستگاه اتوبوس حامل زائران بدون ویزا به مبدا انتقال داده شده اند اما متاسفانه بسیاری از این زائران مجددا به مرز مهران مراجعه کرده اند. سید محمد میرمعصومی زائر جوانی که از اصفهان خود را به مهران رسانده است نیز از وضعیت پیش آمده بسیار ناراحت است و می گوید که بیشتر از ۱۰ ساعت است که در مرز مهران به انتظار بازگشایی مرز منتظر است. وی اظهار داشت: پذیرایی از زائران مطلوب و خوب بود ولی وضعیت سرویس های بهداشتی مناسب نیست. موضوعی که اهمیت بسیاری دارد معطل ماندن زائران در مرز مهران است که پس از گذشت ۱۴ ساعت هنوز چاره اندیشی نشده و انتظار می رفت که رایزنی مسئولان با طرف عراقی زمان کمتری ببرد و مرز بازگشایی شود. مرز مهران در حالی از سوی طرف عراقی بسته شد که تا کنون بیش از یک میلیون نفر از این مرز تردد داشته اند.

دسته بندی : اخبار داغ

گردآوری : سایت تفریحی خبری خرگوش

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 32