خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق | سایت تفریحی خبری خرگوش
عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق
خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق

خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق

خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق

[caption id="attachment_425" align="aligncenter" width="300"]خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق[/caption] داعش گذرگاه مرزی القائم در مرز عراق با سوریه را بست و تعداد زیادی از نیروهایش را در آنجا مستقر کرد تا مانع فرار نیروهای محلی خود و خانواده‌هایشان از شهرهای راوه، القائم و دیگر شهرهای مرزی عراق به سوریه شود.

خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق

داعشی ها در کمین زائرین اربعین

[caption id="attachment_425" align="aligncenter" width="300"]خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق خطر داعشی ها برای زائرین حسینی با بستن مرزهای عراق[/caption]

به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، ولید الدلیمی، افسر ارتش عراق در استان الانبار اعلام کرد: داعش گذرگاه مرزی القائم در مرز عراق با سوریه را بست و تعداد زیادی از نیروهایش را در آنجا مستقر کرد تا مانع فرار نیروهای محلی خود و خانواده‌هایشان از شهرهای راوه، القائم و دیگر شهرهای مرزی عراق به سوریه شود.

وی گفت: داعش اعضا و خانواده‌هایشان را که دارای تابعیت عراقی هستند مجبور کرده در این کشور بمانند تا با نیروهای عراقی بجنگند. تروریست‌های داعش تنها به نیروهای خارجی خود اجازه خروج از عراق به سوریه را می‌دهند.

این اقدام داعش در پی آن صورت گرفت که نیروهای عراقی در جریان نبرد نهایی برای بیرون راندن تروریست‌ها از کشورشان به پیشروی سریعی در استان نینوا دست یافتند. راوینا شامدسانی در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «حدود صد نفر از این افراد روز دوم و سوم نوامبر و 195 نفر میان روزهای یکم تا چهارم همان ماه نزدیک شهر تلعفر ربوده شدند.

پایگاه روسیا الیوم به نقل از شامسدانی نوشت: «داعش حدود 1500 خانواده را حین عقب نشینی از شهر حمام العلیل (در حومه موصل) به اجبار با خود برده است».

رسانه های غربی نیز اعلام کردند که بنا به اظهارات شامدسانی، تروریست های داعش مردم را می ربایند تا یا از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده کنند یا آنان را به قتل برسانند.

دسته بندی : اخبار داغ

گردآوری : سایت تفریحی خبری خرگوش

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 39