جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز | سایت تفریحی خبری خرگوش
سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » جنجال جدید “سعید طوسی” بعد از ماجرای تجاوز
جنجال جدید “سعید طوسی” بعد از ماجرای تجاوز

جنجال جدید “سعید طوسی” بعد از ماجرای تجاوز

جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز

[caption id="attachment_398" align="aligncenter" width="300"]جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز[/caption]

«سعید طوسی»، قاری جنجالی، باز هم روی خط خبر آمد؛سخنانی که به نقل از طوسی در کانال تلگرامی حامیانش منتشر شده، البته در تناقض با سخنان انتسابی به او در فایل های منتشرشده است.

جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز

تجاوز سعید طوسی

سعید طوسی

[caption id="attachment_398" align="aligncenter" width="275"]جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز جنجال جدید "سعید طوسی" بعد از ماجرای تجاوز[/caption]

«سعید طوسی»، قاری جنجالی، باز هم روی خط خبر آمد؛ اگرچه او به جای سخن گفتن با رسانه ها ترجیح می دهد با حامیانش وارد گفت وگو شود.

پیش از این برخی فایل های صوتی منتسب به او هم در فضای مجازی منتشر شده بود. سخنانی که به نقل از طوسی در کانال تلگرامی حامیانش منتشر شده، البته در تناقض با سخنان انتسابی به او در فایل های منتشرشده است.

طوسی در آن فایل های صوتی گفته بود که مدتی گرفتار این مسائل بوده، اما با مراجعه به مشاور و با کمک خداوند از این مشکل رها شده و اکنون توبه کرده است.

او در پاسخ به یک کانال تلگرامی از حامیانش که پرسیده اند ماجرای مصاحبه شما با صدای آمریکا چه بود؟ گفته است: «عهد کرده ام تا تکلیف پرونده بهتان آنها روشن نشده صبر کنم، فقط به دوستان و قرآنیان می گویم والله همه سرتاسر دروغ و جعل است و ان شاءالله به همین زودی طراحان این توطئه شنیع رسوا می شوند. روز سه شنبه دیدم از یک شماره ناشناس به همراه من زنگ زدند. وقتی برداشتم، نشناختم. فامیلش را که گفت، تازه فهمیدم کیست. به عقلم نرسید همان جا قطع کنم. باید همین کار را می کردم. بابا خدا می داند در عمرم نه ماهواره داشتیم نه با اینترنت خیلی آشنایی دارم. من چه می دانستم اینها چه شیطنتی دارند. من تابه حال با رسانه های خودمان مثل صداوسیما و روزنامه ها زیاد مصاحبه کرده ام، اینها زنگ می زنند اجازه مصاحبه می گیرند، اگر اجازه دادیم پخش می کنند و اگر اجازه ندهیم پخش نمی کنند. من هم به این آقا گفتم باید مشورت کنم و فعلا مصاحبه نمی کنم. تازه به خیال خودم برای اینکه حساب کار دستش بیاید، گفتم تلفنم کنترل می شود تا زودتر قطع کند! بعد هم که به دوستان گفتم، گفتند اصلا مصاحبه با آنها قانونی نیست. آن وقت موبایلم را خاموش کردم».

طوسی می گوید: «یکی از دوستانم گفت اگر می خواهی بدانی آنها چقدر خبیث و رذل هستند، صبر کن ببین همین قدر هم که حرف زدی پخش می کنند و با آن مانور می دهند. خب من نه پدرم سیاست مدار بوده نه مادرم! وقتی دیدم با آب وتاب نوشتند: مصاحبه سعید طوسی با صدای فلان، فهمیدم به کمترین اصول اخلاقی معتقد نیستند. عجیب اینکه حالا دوست و دشمن می گوید چرا با آنها مصاحبه کردی؟! من که راضی نیستم، مخصوصا از کسانی که این حرف ها را نشر می دهند».

او همچنین در پاسخ به این سؤال که «دوست دارید در پاسخ به این مکر و حیله آنها حرفی بزنید؟»، گفته است: «و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین». طوسی پیش از این در نامه ای، به رسانه های فارسی زبان خارج از کشور هجمه کرده و آنها را ضدانقلاب و برانداز خوانده بود، در گفت وگوی دودقیقه ای خود با صدای آمریکا ضمن آرزوی سلامتی برای مجری این تلویزیون گفته بود: «ای کاش یک طرفه به قاضی نمی رفتید، اکنون حیثیت من رفته است».

واکنش جامعه روحانیت

ماجرای «سعید طوسی» این روزها این قدر گسترده شده که نه تنها روزنامه های اصولگرا را وادار به واکنش کرده، بلکه حتی سر از دستور کار جلسه جامعه روحانیت مبارز هم درآورده است. هفته گذشته حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در نشستی خبری با خبرنگاران گفت که در جلسه اخیر این تشکل سیاسی، گزارشی از پرونده سعید طوسی ارائه شده است.

مصباحی مقدم در پاسخ به پرسشی درباره ارائه گزارشی از پرونده سعید طوسی در جلسه اخیر جامعه روحانیت افزود: «درباره سعید طوسی فقط گزارش را شنیدیم و با توجه به اینکه اخبار رسمی در این زمینه اعلام نشده است، نمی خواهیم اظهارنظری کنیم». طرح بحث در جلسه جامعه روحانیت مبارز نشان از اهمیت و درعین حال حساسیت موضوع دارد». دو هفته قبل، سخنگوی قوه قضائیه در صدوسومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره پرونده طوسی گفته بود: «فردی شکایت کرد و روال قانونی بررسی شد، هنوز مرحله رسیدگی نهایی نشده است. به لحاظ پیگیری یکی از شکات در مسئله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب در دادسرا صادر و تأیید شد. ادعای دیگری شد درباره تشویق به فساد که قرار منع تعقیب صادر شد که دادگاه با قرائن و شرایط، رسیدگی را ادامه داد و قرار منع تعقیب را نقض کرد». او در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه درباره آقای طوسی موضوعاتی در فضای مجازی مطرح شد که یکی از این موضوعات ارائه مدارکی ازجمله سند قرار مجرمیت و بعد سند قرار منع تعقیب او بود، آیا قرار مجرمیت درباره او ساختگی است، گفت: «بنده گفتم که درخصوص مسئله خلاف عفت، قرار منع تعقیب صادر شد که تأیید شده است. درخصوص موضوع تشویق به فساد، دادگاه قرار منع تعقیب را تأیید نکرد و قرار جلب به دادرسی داد و پس از آن قرار مجرمیت را صادر کردند؛ برهمین اساس این پرونده در مرحله رسیدگی است».

روزنامه جمهوری اسلامی، ویژه برنامه ٢٠:٣٠ تلویزیون و رسانه های فارس و جوان در هفته های گذشته به نحوی به ماجرای «سعید طوسی» پرداختند. یکی از مهم ترین واکنش ها را در سرمقاله هفته گذشته حجت الاسلام مسیح مهاجری، در روزنامه جمهوری اسلامی شاهد بودیم.

مدیرمسئول این روزنامه نوشته بود: «... این جانب به یاد دارم در دوران دفاع مقدس سلسله گزارش هایی را تحت عنوان «نگذارید جوجه ها کرکس شوند» در روزنامه جمهوری اسلامی به چاپ می رساندیم که حکایت از بازگشت خان های فراری و پس گرفتن زمین های کشاورزی از کشاورزانی داشت که به برکت انقلاب اسلامی و کوتاه شدن دست قلدران و زورگویان، در حال کشت و زرع آن زمین ها بودند و احساس آزادی و اعتمادبه نفس می کردند... . این افراد به ما فشار وارد می کردند که چاپ این مقالات و گزارش ها را قطع کنیم تا رزمندگان با خاطری آسوده مشغول جنگ باشند و نگران پشت جبهه نباشند و تأکید می کردند که این کار به مصلحت نظام نیست. ما با این منطق که وقتی مطبوعات از حقوق مردم دفاع کنند، رزمندگان هم با دلگرمی در جبهه ها می مانند؛ زیرا اطمینان پیدا می کنند که در پشت جبهه، کسانی هستند که نمی گذارند حقوقشان ضایع شود و ضدانقلاب برگردد، به چاپ گزارش ها ادامه می دادیم... . در هفته های اخیر موضوع یک اتهام اخلاقی درباره یکی از قاریان قرآن، در فضای مجازی و سپس در محافل مختلف و حتی در مطبوعات، به شدت افکار عمومی را درگیر کرده است. در ظاهر تعیین تکلیف نشدن این موضوع در گذشته و حال، به این دلیل بوده که عده ای معتقد هستند مطرح شدن چنین موضوعی، موجب تضعیف جامعه قرآنی است و تضعیف جامعه قرآنی نیز موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی شده که بر قرآن مبتنی است.

بطلان این ادعا با توجه به آنچه از سیره امام خمینی نقل کردیم کاملا روشن است. علاوه براین، آنچه این روزها در جامعه مشاهده می شود و به گوش می رسد نیز بر بطلان این ادعا تأکید می کند. این پنهان کاری حتی به ضرر خود متهم نیز هست؛ زیرا تازمانی که تکلیف این پرونده روشن نشود، او هم بلاتکلیف است و همچنان آماج شایعات و تهمت ها خواهد بود. ولی اگر حکم روشن و مستندی درباره این پرونده صادر شود، علاوه بر اینکه تکلیف متهم روشن خواهد شد، بساط شایعه و شیطنت هایی که به وسیله بدخواهان در جریان است نیز جمع می شود».

عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان، نیز در یادداشتی نوشته بود: «ماجرای سعید طوسی که هنوز حدود و ثغور آن معلوم نیست، به گونه ای پیش می رود که گویی نظام جمهوری اسلامی ابتدا وی را قاری قرآن و سپس مأمور فساد در جامعه کرده است. فصل الخطاب قوه قضائیه نیز مانند بسیاری از مقولات دیگر برای معاندان، مغرضان و منافقان بی معناست. هیچ کس با طوسی کاری ندارد و نمی گوید هر قاری قرآن الزاما مهذب نیست؛ همان گونه که هر آخوندی الزاما مروج دین نیست و به همین دلیل امام فرمودند تاریخ اسلام پر است از خیانت علمای اسلام به اسلام؛ چراکه در هر قشری، ناپاک وجود دارد. این در حالی است که تاریخ بشر و اسلام از این پدیده ها بارها به خود دیده است... . طوسی دارای صدای خوش و خدادادی برای خواندن قرآن است که نظام چک سفیدامضا برای عصمت او نداده است و اگر انحراف او ثابت شود، باید مجازات شود. درباره او از تبرئه تا اعدام را باید پذیرا باشیم... . اگر طوسی و امثالهم تبرئه شوند، خواهند گفت «دست خودشان است سرش را به هم آوردند».

دسته بندی : اخبار داغ

گردآوری : سایت تفریحی خبری خرگوش

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 17