شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس | سایت تفریحی خبری خرگوش
نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس
شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس

شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس

شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس

[caption id="attachment_1203" align="aligncenter" width="300"]شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس[/caption] نمونه مومیایی شده ماهی شیطان در سال 1349 توسط دکتر محمد فرهاد رحیمی از کشور فرانسه خریداری شده و در سال 1378 به موزه آستان قدس رضوی، واقع در صحن کوثر حرم مطهر اهدا گردیده است.

شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس

ماهی شیطان در حرم امام رضا (ع)

[caption id="attachment_1203" align="aligncenter" width="948"]شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس[/caption] [caption id="attachment_1209" align="aligncenter" width="150"]شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس شیطان دریا در حرم مطهر امام رضا (ع) + عکس[/caption]

? شیطان دریا در حرم امام رضا(ع) در مشهد!

?ماهی شیطان دریا از ماهیان خانواده سیراتیده که به زبان یونانی به معنی شاخدار می‌باشد، از گونه پدیکولاتی است که در عمق آبها زندگی می‌کند.

?جنس ماده این ماهی بدنی کشیده ،فشرده و دهانی تقریبا عمودی با دندانهای متوسط دارد و طول آن به 145 سانتی‌متر می‌رسد. جنس نر آن که ریز اندام و کوچک است طولش به 16 سانتی‌متر میرسد و به طور انگلی خود را به حفره آبشش یا بدن و یا سر جنس ماده می‌چسباند.

?این ماهی کاربرد غذایی و تجاری ندارد و تقریبا در بیشتر مناطق اقیانوس‌های آرام و هند و دریای جنوبی پیدا می‌شود.

?نمونه مومیایی شده این ماهی توسط دکتر محمد فرهاد رحیمی در سال 1349 از فرانسه خریداری شده و در سال 1378 به موزه آستان قدس رضوی اهدا شده است.

⚫️ اگر در این ایام به مشهد مقدس سفر میکنید، حتما سری به موزه آستان قدس رضوی بزنید و نمونه مومیایی شده این ماهی را مشاهده کنید.

ماهی شیطان دریا از خانواده ماهیان سیراتیده از گونه پدیکولاتی می باشد که در عمق آبها زندگی می کنند. نوع ماده این ماهی دارای بدن کشیده و فشرده و دهان تقریبا عمودی و دندانهای متوسط است که طول آن به 145 سانتی متر می رسد، اما نوع مذکر آن ریز اندام و کوچک است به طوری که طول آن 16 سانتی متر می باشد. ماهی شیطان دریا کاربرد غذایی و تجاری ندارد و تقریبا در بیشتر مناطق اقیانوس های آرام و هند و دریاهای جنوبی پیدا می شود. نمونه مومیایی شده این ماهی زیبا در سال 1349 توسط دکتر محمد فرهاد رحیمی از کشور فرانسه خریداری شده و در سال 1378 به موزه آستان قدس رضوی، واقع در صحن کوثر حرم مطهر اهدا گردیده است.

دسته بندی : خبر داغ

گردآوری : سایت تفریحی خبری خرگوش
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 47