آرام بخواب شهید قهرمان | سایت تفریحی خبری خرگوش
در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » آرام بخواب شهید قهرمان
آرام بخواب شهید قهرمان

آرام بخواب شهید قهرمان

آرام بخواب شهید قهرمان

[caption id="attachment_12263" align="aligncenter" width="300"]آرام بخواب شهید قهرمان آرام بخواب شهید قهرمان[/caption]

پیکر شهید محسن حججی در گلزار شهدای نجف آباد آرام گرفت؛ پیکر شهید محسن حججی امروز چهارشنبه ششم مهرماه بر دستان مردم شریف نجف آباد تشییع شد و در گلزار شهدای این شهر در کنار دیگر همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

آرام بخواب شهید قهرمان

شهیدحججی

[caption id="attachment_12260" align="aligncenter" width="1280"]آرام بخواب شهید قهرمان آرام بخواب شهید قهرمان[/caption]

مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید حججی از ساعت 30 :8 صبح با حضور اقشار مردم در نجف آباد اصفهان برگزار شد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه نجف آباد گلستانی از لاله های سرخ و با شکوه است گفت: رزمندگان دلاور نجف آباد نقشی در دفاع ایفا کردند و پیکری که امروز تدفین می شود یک شهید کامل عاشورایی است و شهادت محسن تصویری نزدیک از شهادت امام حسین ( ع ) است که تصویر عاشورا را تداعی کرد.

نجف آباد شهر سردار کاظمی است که نمونه بارز یک رزمنده واقعی است و این شهر گلستانی از دلاوران و رزمندگان است.

وی ادامه داد: در آستانه شهادت محسن، فردی با چهره منفور پشت سر محسن ایستاده است و تصویری از شمر را برای ما تداعی می کند و این دو تصویر نشان از این است که محسن تداعی کننده راه امام حسین و اصحاب عاشورا است و در دادن سر به پیشوایش امام حسین اقتدا کرد او ندای هل ناصر ینسرنی را شنید.

سردار سلامی گفت: او بدون درد ها به سرزمین خود بازگشت. همانند ابوالفضل عباس بود و شیرین ترین شهد شهادت را چشید.

او همانند دیگر اصحاب عاشورا تکّه تکّه شد. محسن نماد همدلی یک امت است، پیکری که در تابوت می بینیم ادامه دهنده آرمان های امام حسین است.

سردار سلامی گفت: محسن حججی از رویش های امروز انقلاب اسلامی است. او تعلیم یافته مکتب است و تربیت یافته در آغوش پدر و مادر است . امروز و دیروز جویباری از اشک هایی بود که از قلب مردم می جوشید.

سردار سلامی ادامه داد: در روزهای اخیر دیدید و شنیدید که ترامپ چگونه عاجزانه از ایران می گفت به لحن و کلام اهانت آمیزش نگاه می کردیم متوجه می شدیم که او به نظام بزرگ اسلامی ایران اعتراف می کرد.

به ترامپ یاد آور می شویم داستان صحرای طبس کاری بیهوده بود، به آنان می گوییم همه جهان را مدیریت کردید که مقابل ما در هشت سال مقابل ما با ایستند امّا چیزی جز شکست برای آنان نبود.

شما حتّی دانشمندان ما ترور کردید تا ما از دانش هسته محروم کنید ولی دانشمندان ما ذرّات اتم را شکستند.

رئیس جمهور آمریکا که نظام ما را غیر دموکراسی می داند آیا این دریای بی کران مردم عاشق محسن را نمی بیند؟

سردار سلامی گفت: ما به رییس جمهور آمریکا توصیه می کنیم هرکسی از موشک های ما می ترسد به پناهگاه برود. بهتر است رییس جمهور آمریکا به فکر گره گشایی باشد که 50 میلیون مردمش زیر خط فقر باشند و به فکر جوانانی باشد که هر سال به خاطر فقر خود کشی می کنند.

وی ادامه داد: اگر می خواهید بر جام را نقض کنید ما از خدا می خواهیم ، چون ما بدون بر جام با آزادی عمل بیشتر پیش می رویم.

سردار سلامی افزود: ملّت عزیز لحظاتی آخری است که ما با این شهید عزیز وداع می کنیم اما بدانید شجاعت و قلب او همواره در دل ها می ماند و من به خانواده شهید حججی تبریک و تسلیت عرض می کنم و از مردم عزیز صمیمانه تشکر می کنم و دست و پای شما را می بوسم.

وی ادامه داد: شهید حججی بدون دست ها به سرزمین خود بازگشت، جوانی او، همچون قاسم بن الحسن شهد شیرین شهادت را چشید و احلی من العسل را فریاد زد، همچون شهدای عاشورا قطعه قطعه شد، و امروز نماد همدلی، استواری و پایداری یک امّت است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: محسن همه معیارهای دنیایی دشمنان را در مورد ملّت ایران و جوانان تغییر داد. آن ها گمان می کردند ملّت از آرمان هایشان خسته شده اند، امّا این چنین مردم در صحن شریف رضوی، در میدان امام حسین تهران، میدان امام اصفهان و میدان بسیج مستضعفین حضور پیدا کردند.

گفتنی است : پیکر شهید حججی از سمت میدان بسیج به سمت گلزار شهدای نجف آباد در میان جمعیت صدها هزاران نفری مردم ایران در حال تشییع است.

مداحی و نوحه‌خوانی سیّدرضا نریمانی دل‌ها را کربلایی کرده و مردم دست روی به مانند زینب کبری ( س ) شروع می‌کنند مسیر بدرقه شهید بی‌سر تا گلزار شهدای نجف‌آباد.

محل دفن شهید محسن حججی با تربت کربلا و قرائت قرآن توسط همسر شهید در محل تدفین آماده‌سازی می‌شود.

ازدحام جمعیت حرکت تشییع پیکر مطهر شهید حججی را کُند می‌کند.

آیت الله حسناتی امام جمعه نجف آباد بر پیکر شهید حججی نماز خواند.

پیکر شهید محسن حججی قهرمان دفاع از حریم ولایت در گلزار شهدای نجف آباد آرام گرفت.

پیکر مطهر شهید محسن حججی شامگاه دوشنبه وارد خاک کشورمان شد و روز سه‌شنبه 4 شهریور در حرم نورانی حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع ) طواف داده شد و بعد از آن نیز مراسم تشییع این شهید عزیز با حضور گسترده مردم مشهد و زائران بارگاه منوّر امام رضا ( ع ) برگزار شد.

در روز چهارشنبه نیز پیکر مطهر شهید در میدان امام حسین تهران با حضور گسترده مردم و مسؤولان در تهران تشییع شد و عصر روز چهارشنبه نیز برای تشییع در اصفهان وارد میدان امام ( ره ) این شهر شد.

امروز نیز پیکر مطهر شهید پس از تشییع بر دستان مردم شهیدپرور نجف‌آباد، در یادمان شهدای این شهر در کنار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

پدر شهید حججی: من شریک همه راه‌های محسن بودم

پدر شهید حججی گفت: من شریک همه راه‌های محسن بودم و با افتخار پسرم را به جبهه حق علیه باطل فرستادم.

عباس حججی امروز، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینک ه خدا را به دلیل قرار گرفتن در چنین موقعیتی شکر گذار هستم، اظهار داشت: همواره به محسنم افتخار می‌کنم و تأسّف می‌خورم که چرا قدر این نعمت را ندانستم.

وی افزود: از محسنم می‌خواهم نزد حضرت زهرا ( س ) شفاعت من را نیز بکند و فراموش نکند که من پدرش هستم.

پدر شهید حججی با اشاره به این که آرزو دارم در کنار محسن باشم، ابراز داشت: من شریک همه راه‌های محسن بودم و با افتخار پسرم را به جبهه حق علیه باطل فرستادم.

وی افزود: منم پدری هستم که آرزو دارم در این راه بروم و شهید شوم و خداوند این سعادت را قسمت فرزندم کرد و غم از دست دادن فرزند را نصیب من کرد.

حججی تأکید کرد: شهادت محسن را با دیده منّت می پذیرم و راضی به رضای خداوند هستم.

وی با تأکید بر این که از مردم می خواهم راه شهدا را ادامه دهند از حضور آن ها در مراسم شهید حججی قدردانی کرد و گفت: از مردم می خواهم در برابر دشمن ایستادگی کنند که عاقبت خیری در تداوم این راه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

[caption id="attachment_12261" align="aligncenter" width="1280"]آرام بخواب شهید قهرمان آرام بخواب شهید قهرمان[/caption] [caption id="attachment_12262" align="aligncenter" width="1280"]آرام بخواب شهید قهرمان آرام بخواب شهید قهرمان[/caption] [caption id="attachment_12263" align="aligncenter" width="1280"]آرام بخواب شهید قهرمان آرام بخواب شهید قهرمان[/caption] گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. آرام بخواب شهید قهرمان
    http://khargush.com/sleep-shahid-hero/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 3