ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ | سایت تفریحی خبری خرگوش
مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
خانه » اخبار داغ » ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ
ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ

ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ

ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ

[caption id="attachment_3775" align="aligncenter" width="247"]ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ[/caption]

گفته می شود از امروز و بر اساس فرامین جدید ترامپ، صدور ویزا به مدت یک ماه برای شهروندان این 7 کشور در سفارت خانه های آمریکا ممنوع خواهد شد تا قوانین جدید صدور ویزا آمریکا به مورد اجرا در آید.

ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ

ممنوعیت صدور ویزای آمریکا به ایرانیان

[caption id="attachment_3775" align="aligncenter" width="247"]ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ[/caption]

دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا قرار است با امضای احکام و فرمان های اجرایی جدید ممنوعیت ها و محدودیت های گسترده ای را در رابطه به صدور روادید ورود پناهجویان و مهاجران به خاک آمریکا اعمال کند.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی ضمن اعلام این خبر نوشته است ترامپ روز چهارشنبه (امروز) با امضای فرمان های اجرایی محدودیت های گسترده و بی سابقه ای را برای ورود پناهجویان و مهاجران از کشورهای مسلمان به خاک آمریکا اعمال خواهد کرد.

ترامپ قرار است روز چهارشنبه با حضور در وزارت امنیت داخلی آمریکا با کارکنان این وزارت خانه آمریکایی دیدار کند و اعمال محدودیت های جدید را به صورت رسمی اعلام کند. او همچنین در جریان این بازدید قرار است دستور ساخت دیوار مرزی با مکزیک را نیز اعلام عمومی کند. وزارت امنیت داخلی از میراث های دولت جورج دبلیو بوش است که پس از حادثه 11 سپتامبر ایجاد شد. این وزارت خانه یکی از مهم ترین وزارت خانه ها در ایجاد محدودیت ها درباره صدور روادید برای شهروندان برخی کشورهای خاص از جمله ایران است.

ترامپ در جریان حملات تروریستی سال گذشته به پاریس در سخنانی در واکنش به حملات تروریستی در اروپا و آمریکا خواهان ممنوع کردن ورود مسلمانان به خاک آمریکا شده بود؛ اظهاراتی که واکنش ها و مخالفت های گسترده ای در پی داشت وبه دنبال این واکنش ها ترامپ حرف خود را پس گرفته و سخنان خود را تعدیل کرد.

بر اساس گزارش رویترز و به نقل از مقامات آگاه در کنگره ، ترامپ با صدور چندین حکم مختلف محدودیت هایی را نسبت به مهاجرت از برخی کشورها از جمله ایران به خاک آمریکا اعمال خواهد کرد. همچنین این محدودیت ها شامل صدور روادید توریستی نیز خواهد شد و نیز سازمان های فدرال آمریکا موظف می شوند پرداخت کمک های معیشتی به برخی پناهجویان در امریکا را نیز قطع کنند.

بر اساس این گزارش از این پس شهروندان کشورهای ایران، عراق، سودان، سومالی ، لیبی ، سوریه و یمن حتی اگر ویزای ورود به خاک آمریکا را نیز دریافت کرده باشند، در مبادی ورودی اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت. گفته می شود از امروز و بر اساس فرامین جدید ترامپ، صدور ویزا به مدت یک ماه برای شهروندان این 7 کشور در سفارت خانه های آمریکا ممنوع خواهد شد تا قوانین جدید صدور ویزا آمریکا به مورد اجرا در آید.

اعمال این محدودیت های جدید می تواند زندگی صدها هزار شهروند ساکن ایالات متحده آمریکا را که تابعیت کشورهای در لیست قرمز را نیز دارند، سخت تر کند.

گفتنی است بر اساس مصوبه ماه دسامبر سال 2015 کنگره آمریکا تغییراتی در قانون صدور ویزا آمریکا برای شهروندان 38 کشور اعمال شد که پیشتر بدون دریافت ویزا مجاز بودند تا 90 روز به خاک آمریکا سفر کرده و در آنجا اقامت کنند.

بر اساس آن تغییر ، شهروندان 38 کشور مزبور که با آمریکا موفقت نامه لغو روادید دارند، در صورت سفر به برخی کشورهای در لیست قرمز از جمله ایران - در 5 سال گذشته - می بایست برای سفر به آمریکا درخواست ویزا بدهند. این قانون به منظور اعمال کنترل های امنیتی مضاعف وضع شده است.

دسته بندی : اخبار داغ

گردآوری : سایت خبری تفریحی خرگوش

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا به دستور ترامپ
    http://khargush.com/trump-ordered-ban-iranians-america/

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است 75